MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Zakupy w Londynie

Londyn poza bogactwem atrakcji turystycznych jest również prawdziwym rajem dla miłośników zakupów. Planując swój pobyt w tej europejskiej stolicy warto wygospodarować przynajmniej kilka godzin na zakupowe szaleństwo. W okresie wakacyjnym możemy natknąć się na sporo wyprzedaży, które w porównaniu do tych znanych nam z polskich sklepów są znacznie atrakcyjniejsze.

Najpopularniejszą zakupową ulicą jest bez wątpienia Oxford Street. Znajdziemy na niej sieciówki (dostępne również w Polsce) jak H&M, Marks and Spencer, Zara, Mango, itp. Poza tym znajdziemy tutaj również sklepy z tzw. wyższej półki, oferujące ubrania najsławniejszych projektantów.

Bez wątpienia jednym ze sklepów, który bezwzględnie należy odwiedzić podczas pobytu w Londynie jest PRIMARK. Największy znajduje się przy wspomnianej Oxford Street. Sklep oferuje ubrania w naprawdę atrakcyjnych cenach, większych rozmiarach - niektóre całkiem dobrej jakości. Ponadto najróżniejsze dodatki jak torby, biżuterię oraz akcesoria do domu. Na zakupy w Primarku warto zarezerwować nawet kilka godzin ? po pierwsze ze względu na jego wielką powierzchnię, po drugie - ze względu na jego popularność, którą oddają tłumy klientów. Zdarza się, że w kolejce do kasy bądź przymierzalni przyjdzie nam stać kilkadziesiąt minut - jednak ceny, szeroki wybór produktów oferowanych przez Primark, sprawiają, że warto odstać swoje.

Innym sklepem, który poza odzieżą damską, męską i dziecięcą, akcesoriami do mieszkania oferuje bardzo przystępne ceny i który warto odwiedzić jest MATALAN.

Fani elektroniki i gadżetów koniecznie powinni odwiedzić Tottenham Court Road (wschodni kraniec Oxford Street). Ponadto warto zajrzeć na giełdę komputerową.

Tzw. "street market" to coś, co mając okazję, zdecydowanie warto odwiedzić. Poza wspomnianą powyżej giełdą komputerową Londyn oferuje również wiele innych: klik.

Kobiety powinny koniecznie odwiedzić dwie najpopularniejsze drogerie: Boots oraz Super Drug. Znajdziemy tam kosmetyki dobrej jakości, w bardzo przystępnych cenach: MUA (Make Up Academy), Sleek, Collection 2000, Batiste, Warto również przyjrzeć się markom, które są dostępne i popularne w Polsce (jak np. Rimmel) ponieważ w UK często możemy spotkać się ze znacznie przystępniejszymi cenami niż w Polsce.

Warto również zajrzeć do sklepów The Body Shop oraz Lush (mimo, że i one pojawiły się już w Polsce).

Innym sklepem, który mimo, że jakiś czas temu pojawił się w Polsce warto odwiedzić jest TK Maxx. Znajdziemy tutaj oryginalne rzeczy z najwyższej półki w bardzo okazyjnych cenach. Niestety, sklep słynie z małego chaosu wśród wieszaków - musimy więc zarezerwować sobie kilka godzin.

Primark przy Oxford Street

Jeden z niezliczonych sklepów z pamiątkami

Pamiątek ciąg dalszy

Kuszące obniżki

Warto wysłać pocztówkę...

Oxford StreetOdsłon: 63040
/do góry/
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021