MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Londyn wprowadza kontrowersyjne zakazy

Londyńska rada miasta wprowadziła szereg nowych zakazów, wywołując tym falę oburzenia mieszkańców - podaje "Evening Standard". Wśród "przestępstw" znalazło się m.in. gromadzenie się ludzi w niektórych miejscach publicznych.

Pośród ogłoszonych ograniczeń, znalazł się zakaz zbierania się ludzi w pary w różnych częściach centrum Hayes, Pinkwell, Kingshill Avenue, Kingsash Drive, a także na parkingach w Cedars oraz Grainges. Zakaz nie dotyczy przystanków autobusowych.

Oprócz tego nie można zostawić włączonego silnika samochodu na którymś z postojów w podmiejskich terenach niedaleko Heathrow. Urzędnicy zakazali także karmienia gołębi "w sposób, który może być uciążliwy dla otoczenia" oraz korzystania ze zdalnie sterowanych samolotów czy innych pojazdów w miejscach publicznych, "jeśli mogłoby to spowodować zagrożenie, hałas czy inną szkodę w stosunku do drugiego człowieka".

Pomysł został jednak szybko skrytykowany przez obrońców praw człowieka.

- To są puste zakazy, które mają na celu jeszcze większą kontrolę nad społeczeństwem. Dzięki temu funkcjonariusze policji będą mogli w dowolny, luźny sposób interpretować przepisy prawne i oskarżać ludzi o przestępstwa wedle własnego uznania - oświadczyła Josie Appleton, dyrektor walczącego o prawa człowieka Manifesto Club.

Nowych zasad broni z kolei członek Partii Konserwatywnej Bob Neill, który podkreślił, że pomogą one mieszkańcom, właścicielom sklepów oraz przedsiębiorcom. - Jeśli będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem, nie będzie dochodzić do nadużyć - podsumował.

Dodano: 03.03.2016 12:38
Przeczytano: 2365 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

    Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021