MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Londyn wprowadza kontrowersyjne zakazy

Londyńska rada miasta wprowadziła szereg nowych zakazów, wywołując tym falę oburzenia mieszkańców - podaje "Evening Standard". Wśród "przestępstw" znalazło się m.in. gromadzenie się ludzi w niektórych miejscach publicznych.

Pośród ogłoszonych ograniczeń, znalazł się zakaz zbierania się ludzi w pary w różnych częściach centrum Hayes, Pinkwell, Kingshill Avenue, Kingsash Drive, a także na parkingach w Cedars oraz Grainges. Zakaz nie dotyczy przystanków autobusowych.

Oprócz tego nie można zostawić włączonego silnika samochodu na którymś z postojów w podmiejskich terenach niedaleko Heathrow. Urzędnicy zakazali także karmienia gołębi "w sposób, który może być uciążliwy dla otoczenia" oraz korzystania ze zdalnie sterowanych samolotów czy innych pojazdów w miejscach publicznych, "jeśli mogłoby to spowodować zagrożenie, hałas czy inną szkodę w stosunku do drugiego człowieka".

Pomysł został jednak szybko skrytykowany przez obrońców praw człowieka.

- To są puste zakazy, które mają na celu jeszcze większą kontrolę nad społeczeństwem. Dzięki temu funkcjonariusze policji będą mogli w dowolny, luźny sposób interpretować przepisy prawne i oskarżać ludzi o przestępstwa wedle własnego uznania - oświadczyła Josie Appleton, dyrektor walczącego o prawa człowieka Manifesto Club.

Nowych zasad broni z kolei członek Partii Konserwatywnej Bob Neill, który podkreślił, że pomogą one mieszkańcom, właścicielom sklepów oraz przedsiębiorcom. - Jeśli będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem, nie będzie dochodzić do nadużyć - podsumował.

Dodano: 03.03.2016 12:38, Źródło: onet.pl, Komentarze: 0

Londyn chce zagospodarować opuszczone stacje metra

Londyn chce zagospodarować opuszczone stacje metra

Londyński zarządca transportu Transport for London (TfL) poszukuje pomysłów na zagospodarowanie od lat nieczynnych stacji metra. Pod powierzchnią miasta jest ich kilkadziesiąt. TfL liczy, że niebawem znajdzie się chętny na zagospodarowanie stacji Down Street.

Stacja metra Down Street jest jedną z siedmiu nieczynnych stacji, które architekci ze słynnego londyńskiego biura projektowego Carmody Groarke określili jako "mające ogromny potencjał do tego, aby posłużyć do prowadzenia komercyjnej działalności przynoszącej duże zyski.

Stacja Down Street została otwarta na linii Great Northern Piccadilly & Brompton 15 marca 1907 roku. Zamknięto ją 22 maja 1932 roku, z powodu niewielkiej liczby pasażerów wsiadających i wysiadających na Down Street. Zlokalizowana pomiędzy dzielnicami Green Park i Hyde Park stacja miała dać lepszy dostęp londyńczykom do rozrastającej się sieci metra. W czasie drugiej wojny światowej stacja służyła m.in. Winstonowi Churchillowi jako kryjówka. Pomimo faktu zamknięcia stacji ponad 80 lat temu, Down Street nadal należy do Transport for London. Planowana umowa najmu stacji obejmowałaby tylko jej część, ponieważ fragment obiektu jest niezbędny do funkcjonowania linii, ale TfL liczy, że można bez problemu połączyć komercję z działalnością przewozową. Władze TfL wierzą, że wynajęcie obiektu na cele komercyjne mogłoby przynieść niemałe zyski.

Graeme Craig, dyrektor ds. komercyjnego rozwoju w TfL liczy, że kombinacja przestrzeni, historii i lokalizacji, mogą przynieść niespodziewane efekty jeśli chodzi o przyszłość stacji. - Szukamy partnera z wyobraźnią, który w stacji zobaczy potencjał oraz który będzie miał zdolność do zrealizowania swojej wizji.

W minionym roku rozwiązano problem nieczynnej od kilkudziesięciu lat stacji Brompton Road. Linia znajduje się na linii Piccadilly. Została oficjalnie otwarta 15 grudnia 1906 roku, jednak nie funkcjonowała zbyt długo, gdyż zamknięto ją jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Nigdy nie cieszyła się wysoką frekwencją pasażerów, a dodatkowo podróżnych odbierała jej zlokalizowana niedaleko stacja Knightsbridge. W czasie wojny służyła jako tajne centrum dowodzenia dla wojska. W kolejnych latach obiekt zmieniał użytkowników. W ostatnim czasie stacja należała do Ministerstwa Obrony. Na przestrzeni lat były różne koncepcje zagospodarowania nieczynnego obiektu. Jedna z nich zakładała utworzenie w budynku restauracji. Planowano także zlokalizowanie w nim muzeum londyńskiej straży pożarnej. Na sprzedaż budynek wystawiono w połowie 2013 roku. W budynku mają zostać zlokalizowane nowoczesne apartamenty.

Dodano: 10.05.2015 14:14, Źródło: transport-publiczny.pl, Komentarze: 0

Zderzenie dwóch samolotów Ryanair na Stansted

Zderzenie dwóch samolotów Ryanair na Stansted

Dziś rano na podlondyńskim lotnisku Stansted podczas kołowania zderzyły się dwa samoloty linii lotniczych Ryanair. Żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń.

Jeden z samolotów, biorących udział w zdarzeniu, miał lecieć do Warszawy-Modlina. Jego pasażer opublikował na Twitterze zdjęcie uszkodzonej maszyny. Samą kolizję opisał jako potężną i bardzo głośną.

Link do wpisu na Twitterze: https://twitter.com/imhoturenot/status/482769058962870272/photo/1

Dodano: 28.06.2014 11:41, Źródło: własne / Twiter, Komentarze: 0

Metro będzie kursowało w weekendy 24 godziny na dobę

Metro będzie kursowało w weekendy 24 godziny na dobę

Od 2015 roku wybrane linie londyńskiego metra będą kursowały weekendy przez całą dobę - zapowiedział w liście skierowanym do mieszkańców miasta burmistrz Londynu Boris Johnson.

Początkowo, 24-godzinne kursy metra w piątkowe i sobotnie noce będą wykonywane na liniach Northern, Piccadilly, Victoria, Central oraz Jubilee. W nocy pociągi metra mają kursować z częstotliwością ok. 15 minut.

Całodobowe metro w weekendy ma być uzupełnieniem obecnie funkcjonującej sieci autobusów nocnych i 24-godzinnych.

Burmistrz zapowiada ponadto likwidację większości kas bileteowych, z których w dobie automatów biletowych korzysta już mniej niż 3% pasażerów.

Przeciwne likwidacji kas są związki zawodowe, według których pracę straci 750 pracowników metra.

Dodano: 02.12.2013 21:12, Źródło: Własne, Komentarze: 0

Pijani polscy kibice zatrzymani na Stansted

Pijani polscy kibice zatrzymani na Stansted

Na lotnisku Stansted policja zatrzymała trzech kibiców z Polski. Wszyscy lecieli liniami Ryanair na wtorkowy mecz Polska-Anglia na Wembley. Na pokładzie samolotu upili się, ignorowali polecenia personelu pokładowego i zachowywali się nieodpowiednio.

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo lotniska Stansted komisarz policji Glenn Maleary ostrzegł, że policja nie będzie tolerować niewłaściwego zachowania kibiców w trakcie przelotu, ani na lotnisku. Zatrzymani kibice są w wieku 20., 41. oraz 46. lat.

Mecz jest w czołówce doniesień brytyjskich mediów od kilku dni. Publicysta "Daily Telegrapha" John Percy radzi Anglikom, by mieli się na baczności przed Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim, Kamilem Glikiem i Arturem Borucem. O tym ostatnim Percy pisze, że jego marzeniem jest pójście w ślady legendarnego bramkarza Jana Tomaszewskiego.

Inne media zauważają, że polska i angielska policja współpracowały ze sobą w wymianie danych o potencjalnych awanturnikach. Polscy policjanci będą na Wembley pilnować porządku we własnym zakresie, podobnie jak to robili angielscy w czasie Euro 2012.

Angielskim kibicom nie wolno będzie wstępować do pubów w pobliżu Wembley, a polscy, jeśli ubrani są w białoczerwone stroje z narodowymi emblematami będą kierowani do pubów, w których nie ma kibiców Anglii. 18 tys. biletów zarezerwowano dla kibiców, którzy przylecą z Polski.

Dodano: 15.10.2013 9:51, Źródło: Interia, Komentarze: 0

« nowsze starsze »
Archiwum wiadomości
Kanał RSS
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021