MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Jak dotrzeć

Autobusem

Przejazd z Warszawy do Londynu kosztuje w sezonie około 200 - 400 złotych w obie strony (najdrożej jest w Czerwcu). Po sezonie ceny spadają do około 150 - 350 złotych. Większość autobusów korzysta z przeprawy promowej Calais - Dover (90min), a niektóre jeżdżą przez tunel pod kanałem La Manche (45min). Moim zdaniem lepiej jest wybrać przejazd autobusem płynącym promem, gdyż z promu możemy podziwiać krajobraz kanału oraz korzystać ze sklepów wolnocłowych.
Największym minusem podróżowania autobusem jest długość podróży - ok. 25 godzin.

Samolotem

Jeszcze parę lat temu na lot do Londynu mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi. Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej rynek opanowały tanie linie lotnicze, dzięki którym na przelot może pozwolić sobie każdy. Cena przelotu w obie strony tanimi liniami waha się w granicach od 100zł do 700zł.

Cena zależy głównie od daty lotu oraz wyprzedzenia z jakim jest kupowany bilet. Bilety można zarezerwować przez Internet oraz w biurach podróży. Warto dodać że samoloty tanich przewoźników lądują i startują na lotniskach nieco oddalonych od centrum Londynu, należy więc liczyć się także z kosztami transportu do i z lotniska. Więcej o Londyńskich lotniskach można przeczytać na stronie "Lotniska".Przelot trwa 2 godziny.

Najpopularniejsze linie lotnicze obsługujące połączenia z Londynem:
- EasyJet [www]
- Wizz Air [www]
- Sky Europe [www]
- LOT [www]Odsłon: 121034
/do góry/
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021