MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

RAF Museum

Londyńskie muzeum Królewskich Sił Lotniczych (Royal Air Force Museum) przedstawia historię brytyjskiego i światowego lotnictwa – od pierwszego samolotu braci Wright, poprzez zmagania lotników w II wojnie światowej, aż do konstrukcji największych pasażerskich odrzutowców.

W pięciu ogromnych halach umieszczono ponad 130 oryginalnych samolotów, śmigłowców, balonów, lotni i innych statków powietrznych. Wiele z nich można zwiedzać także od wewnątrz.

Jest to muzeum „dla każdego”, bez względu na wiek i zainteresowania. Pasjonaci lotnictwa znajdą tutaj wszystkie niezbędne informacje i dane, dzieci zainteresują interaktywne gry i zabawy, a osoby interesujące się historią pogłębią swoją wiedzę np. w temacie Bitwy o Anglię.

Zobacz koniecznie…

Oś czasu – Ponad 50-metrowa ściana przedstawiająca chronologicznie najważniejsze wydarzenia w ponad 100-letniej historii lotnictwa, a także te, niezwiązane z lotnictwem.

Air Traffic Control – Wystawa przybliża zwiedzającym szczegóły kontroli lotów, pokazuje jak zorganizowana jest brytyjska przestrzeń powietrzna, która należy do najbardziej zatłoczonych na świecie. Jest też ciekawa, aczkolwiek mało realistyczna gra, w której możemy spróbować sił jako pracownik kontroli lotów.

Fabryka Grahame-White'a - Budynek, w którym kiedyś znajdowała się pierwsza w Zjednoczonym Królestwie fabryka samolotów. Znajdują się tam najstarsze samoloty RAF Museum. UWAGA: Hala otwarta tylko od 10.00 do 12.00.

Transatlantic Tales - Wystawa przedstawia kluczowe momenty w lotach transatlantyckich. Naturalnie najwięcej uwagi poświęcono lotnikom, którzy przeprawili się za "wielką wodę" jako pierwsi, dużo miejsca poświęcono też lotom sterowców.

Bitwa o Anglię - Jedna z hal muzeum w całości została poświęcona jednej z największych kampanii II wojny światowej, która uchroniła Wlk Brytanię przed inwazją wojsk Hitlera. Co godzinę odbywa się tam audiowizualna prezentacja, która przenosi zwiedzających do 1940 roku.

Eurofighter - Wystawa oraz trójwymiarowy film poświęcony jednemu z najnowszych europejskich myśliwców - Eurofighterowi.

Historic Hangars - Największy hangar muzeum, zawiera kilkadziesiąt samolotów i helikopterów oraz dział poświęcony astronautyce.

Symulatory - W muzeum znajdują się dwa symulatory lotu, cena wstępu na każdy z nich wynosi £2.75.

Informacje praktyczne

Wstęp
Bezpłatny, dzieci w wieku poniżej 16 lat powinny znajdować się pod opieką dorosłych.

Godziny otwarcia
10.00 - 18.00, zamknięte 1 I, ostatnie wejście 17:30

Adres
Grahame Park Way, London, NW9 5LL

Metro
Colindale (Northern Line)

Autobusy
303

Strona www
www.rafmuseum.org.uk

Aby zwiedzić wszystkie wystawy i hangary muzeum zdecydowanie potrzebny jest cały dzień.

Dane aktualne na dzień: 7 lipca 2009.

Zdjęcia

Odsłon: 100110
/do góry/
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021