MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Autobusy

Londyńskie autobusy, to jedne z najoryginalniejszych jakie stworzono. Te czerwone pojazdy, które niezwykle dobrze komponują się z otoczeniem potocznie nazywa się bus. Docierają niemal wszędzie, są nieco wolniejsze od metra i taksówek, jednak w porównaniu do nich są dużo tańsze.

Przejazd jedną linią kosztuje £2.20. Bardziej opłaca się jednak korzystanie z kart Oyster - wtedy za przejazd zapłacimy jedynie £1.30.

Oprócz biletów na pojedynczy przejazd, można także skorzystać z biletu całodziennego, który nosi nazwę One-Day Bus Pass, ważny jest przez całą dobę od godziny 4:30. Kosztuje 4 funty. Za bilet 7-dniowy zapłacimy £17.80.

Dzieci w wieku poniżej 15 lat podróżują bezpłatnie. Powyżej 11 roku życia wymagane jest jednak wyrobienie specjalnej karty ze zdjęciem (Oyster photocard).

Po północy można poruszać się autobusami oznaczonymi literą N (Night Bus), koszt przejazdu jest taki sam, jednak jeżdżą one znacznie rzadziej niż w dzień.

Zwykle bilet kupuje się u kierowcy, chociaż na niektórych historycznych trasach jeżdżą klasyczne autobusy z konduktorem i otwartym tyłem. Na wielu przystankach autobus zatrzymuje się, tylko na żądanie, więc jeżeli chcemy jechać danym autobusem należy podnieść rękę w górę, a kierowca zatrzyma się i nas zabierze.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.tfl.gov.uk

Ceny biletów aktualne na dzień: 30 lipca 2011.
Klasyczny Routemaster


Enviro 400

Odsłon: 147894
/do góry/
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2021